آدرس : کیلومتر 4 جاده قدیم کرج (65 کیلومتری بزرگراه فتح)
کد پستی : 1386883116
تلفن : 62975000-021
فاکس : 66808384- 021
آدرس وب سایت : tehran.pegah.ir

 

معرفی پگاه تهران


شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران با بیش از نیم قرن تجربه یکی از کارخانه های تحت پوشش شرکت صنایع شیر ایران می باشد ، پگاه تهران در سال1333 و در پاسخ به نیاز کشور به تولید صنعتی شیر، راه اندازی ودر سال 1336 با ظرفیت 45 تن در روز به بهره برداری رسید. پگاه تهران با گسترش فعالیتهای خود، دومین پروژه که احداث بزرگترین کارخانه فرآورده های شیری در کشور بود را با ظرفیت ۵۰۰ تن در روز در سال ۱۳۵۳ به اجرا درآورد، سپس در سال ۱۳۵۴ اولین کارخانه محصولات استریلیزه ( U.H.T ) با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز را جهت تولید شیر مدارس و محصولات استریلیزه تاسیس کرد و پس از آن دو کارخانه دیگر این شرکت جهت تولید شیر خشک، غذای کودک و محصولات پودری تاسیس شدند.

 

شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران

این شرکت، اکنون در عرصه‌ی تولید و فرآوری، افتخار دارد که روزانه هزار تن شیر خام را به بیش از ۱۷۰ نوع محصول، فرآوری، تبدیل و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.
تأمین شیر خام
شیر خام دریافتی شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران از دامداری‌های کاملاً صنعتیِ تحت کنترل سازمان دامپزشکی ایران، تأمین می‌شود که دارای کیفیت بسیار مناسبی از نظر بهداشتی است. شیر در این دامداری‌های صنعتی به وسیله‌ی دستگاه‌های تمام مکانیزه دوشیده شده و با سیستم‎های خنکِ تانکرهای استیل دوجداره به شرکت حمل می‌گردد. این تانکرها و مخازن، تمام ویژگی‎های مشخص برای نگهداری شیر در شرایط مطلوب را (تا زمان استفاده در خطوط تولید) دارند. تمامی تجهیزات مورد استفاده، توسط سیستم شستشوی اتوماتیک، شستشو و ضد عفونی می‎شود.
دریافت شیر خام
تانکرهای مخصوص حمل شیر خام، بعد از ورود به شرکت، باسکول می‎شوند. شیر ابتدا به طور کامل، همزده می‌شود و سپس برای انجام آزمون‌های مربوطه، نمونه‌گیری شده و بعد از لیبل گذاری به داخل آزمایشگاه منتقل می‌شود.
آزمایشگاه‎ها
مجموعه آزمایشگاه‎های شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران همزمان با تأسیس کارخانه در سال ۱۳۳۳ تأسیس شد. این آزمایشگاه‎ها در حال حاضر با آخرین تجهیزات مدرن و کارشناسان با تجربه در بخش های آزمایشگاه دریافت شیر خام، آزمایشگاه فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی فرآورده‌های شیری و محصلات پودری براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در خدمت سلامت هموطنان عزیزمان هستند.
بخش CIP
شرکت پگاه تهران به منظور رعایت موازین بهداشتی و سلامت محصولات ویژه‌ای، تحت عنوان CIP جهت شستشوی تانکرهای حمل شیر در محل شرکت در اختیار دارد. تانکرهای حمل شیر پس از تخلیه در این مکان با ترکیبی از سود و اسید و فشار زیاد آب شسته می‌شوند. لازم به ذکر است، کامیون‌ها نیز به‌طور کامل و دقیق شسته و پاکیزه می‌شوند.