طرز تهیه میلک شیک طالبی

با یک دسر مقوی تابستانی آشنا شوید

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، میلک شیک نوشیدنی است که پایه اصلی آن شیر و بستنی است. در تهیه این نوشیدنی از طعم دهنده‌های متفاوتی استفاده می‌شود.
میلک شیک طالبی یک نوشیدنی مقوی و بسیار خوش طعم است که به دلیل داشتن میوه (طالبی و توت فرنگی)، شیر و بستنی منبع غنی از ویتامین و کالری است. حتی می‌توانید برای میان وعده بین صبحانه و ناهار از این میلک شیک استفاده کنید و انرژی مضاعفی برای کارهای روزمره داشته باشید.
این نوشیدنی سرد و مناسب برای روزهای گرم تابستان است که با مواد اولیه نسبتا ساده، طعمی بی نظیر را فراهم می‌کند. طرز تهیه انواع میلک شیک تقریبا مشابه است و فقط در طعم دهنده‌هایی که بکار می‌رود، تفاوت دارند. از آنجا که از مواد طبیعی برای تهیه این نوشیدنی استفاده می‌شود، می‌توانید آن را برای فرزندان‌تان درست کنید.

مواد اولیه:


طالبی: ۱ عدد
شیر: ۲ لیوان
بستنی طالبی: به میزان لازم
بستنی وانیلی: به میزان لازم

طرز تهیه


۱بستنی طالبی و وانیلی را با یکدیگر مخلوط کنید و در فریزر قرار دهید. سپس طالبی را پوست بگیرید و به قطعات کوچک‌تر برش بزنید.

۲طالبی خرد شده را درون مخلوط کن بریزید و شیر را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید تا کاملا یک دست شوند. اگر تمایل دارید از توت فرنگی نیز در این نوشیدنی استفاده کنید، وقتی شیر و طالبی کمی با یکدیگر مخلوط شدند، توت فرنگی‌ها را نیز درون مخلوط کن بیندازید و دوباره مواد را با یکدیگر مخلوط کنید.

۳۵ اسکوپ بزرگ از بستنی وانیلی و طالبی را که با یکدیگر مخلوط کرده بودید، به مواد درون مخلوط کن اضافه نمایید و مجددا مواد را مخلوط کنید.

۴۵اکنون میلک شیک طالبی آماده است و باید آن را سرو نمایید. برای تزئین این نوشیدنی می‌توان چند برش طالبی و توت فرنگی روی لبه لیوان قرار داد.


نکات تکمیلی میلک شیک طالبی


در صورت تمایل و برای خوش طعم شدن هر چه بیشتر این نوشیدنی،‌ می‌توانید ۸ الی ۹ عدد توت فرنگی هم استفاده کنید. ترجیحا از شیر پرچرب استفاده نمایید.
حتما شیر و طالبی را همراه هم در مخلوط کن بریزید، در غیر اینصورت نوشیدنی طعم مورد نظر را نخواهد داشت.
نام این نوشیدنی به معنی شیر زده شده است، بنابراین باید تمام مواد با یکدیگر مخلوط شوند؛ اما از آنجا که بستنی سریع آب می‌شود، قبل از اضافه کردن آن باید شیر، طالبی و توت فرنگی کاملا مخلوط و یک دست شده باشند.

روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)

#پگاه
#
شرکت_صنایع_شیر_ایران

pegah.ir/r/1428
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا