داستان پگاه

در ایران کمتر کسی هست که شیر نخورده باشه. شیر در سرزمین ما یک محصول ریشه دار و غذایی برای بیشتر تاریخ این سرزمین بوده.
شاید بگید در دورانی کمتر و شاید در دورانی بیشتر شده دسترسی مردم به شیر و محصولاتش، اما فراموش نکنید که همیشه شیر جزو غذاهای مردم این سرزمین بوده و ازش محصولات مختلفی هم استحصال شده .
شیر پایه خوراکیای زیادیه تو سرزمین ما.
از پنیر و ماست و سرشیر گرفته تا دوغ و کشکی که بخاطرش غذا میخورن!

parallax background

مخلص کلوم اینکه، شیر در این کشور اهمیت زیادی همیشه داشته اما زمانی شیر در ایران فراگیر و بهداشتی بین مردم توزیع شد که یه کارخونه بزرگ تو این سرزمین ساخته شد.
اون کارخونه حس مشترک چند نسل از مردم ایران شد و خدتی به این سرزمین کرد که تا ابد موندگاره .
حتما تا حالا اسم این کارخونه و شرکت تو ذهنتون نقش بسته و به خاطرات سالهای دور کودکیتون رفتید. شایدم حرفای پدرومادرا و پدربزرگا و کادر بزرگا یادتون بیاد وقتی که حرف از اون شیشه شیرهای معروف صنایع شیر ایران بشه .
نمیدونم کسی هست در ایران که اون شیشه های خاطره انگیز با سردیس گاو مهربون و با مزه رو نشناسه؟ کسی هست که در دهه‌های قبل انقلاب و در سالهای بعد جنگ، تو صف شیر واینستاده باشه و با انگشت آلومینیوم روی شیشه شیر رو فشار نداده باشه تا خامه روی شیر شرکت صنایع شیر ایران رو نخوره!

امون امون از این خاطره بازیای ما ایرانیا!
برای هر چیزی یه نوستالزی و خاطره داریم.
اما این داستان شیر صنایع شیر ایران که این روزا همه با نام پگاه میشناسنش هم داستان طولانی و جالبیه ها.
66 سال از عمرش میگذره و شرکتیه که چند نسل آدم رو تجربه کرده ... تاریخچه صنعت لبنیات ایرانه و به تنهایی چند دهه بار فرهنگ سازی و تولید و مصرف عموم مردم رو به دوش کشیده تا بعدتر ، شرکت های همکارش بیان و به مصرف بهداشتی لبنیات مردم کمک کنن.
شرکت صنایع شیر ایران این سالها با اسم پگاه بیشتر بین مردم شناخته شده و چند سالیه که دوباره با اون شیشه شیرهای قدیمی اش فروشگاه ها رو زینت داده.
شیشه هایی که مردم هنوز با طعم خاطره می‌نوشندش و چه روزهایی رو باهاش مرور میکنن.
خب بسه دیگه!
بریم سر داستان شیرپگاه و صنایع شیر ایران که خیلی شنیدنیه!

تاریخچه صنایع شیر ایران

طرح ایجاد اولین کارخانه تولید و بسته بندی شیر و محصولات لبنی ایران در قبل از انقلاب اسلامی، با نام کارخانه شیر پاستوریزه تهران کلید خورد. این کارخونه دقیقا همونجایی قرار داره که الان با اسم این کارخونه در مسیر تهران به کرج قرار داره و اصلا خیابون به اسمشه!
این کارخونه با دو هدف عمده کمک به بهداشت و تغذیه مردم و همچنین توسعه صنعت دامپروری کشور با امضای موافقتنامه از سوی سازمان برنامه و وزارت بهداری کشور ایران و موسسه یونیسف وابسته به سازمان ملل در سال 1333 ساخته شد.
بعد اجرای امور ساختمانی و خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات کارخانه شیر پاستوریزه تهران، ظرفیت روزانه 45 تن تولید ایجاد شد و آبان ماه 1336 به صورت رسمی اولین کارخونه تولید لبنیات بهداشتی و صنعتی در ایران عزیز افتتاح و بهره برداری شد.


اولین محصولات تولیدی کارخانه تهران

این کارخونه که راه افتاد، اولین محصولی که دست مردم اون زمون ایران رسید، همون محصولی بود که هنوز هم به دست نوه و نتیجه‌های اون مردم میرسه!
شیر پاستوریزه در شیشه های یک دوم و یک چهارم لیتری، ماست شیشه ای یک سوم لیتری کم چرب و پر چرب، دوغ شیشه ای یک دوم لیتری ، بستنی لیوانی 100 گرمی و کیلوئی در انواع مزه ها پنیر بسته بندی داخل حلب ، پنیر پروسس ، کره ، پنیر خامه ای و کشک هم به صورت موردی تولید و عرضه می شد تا مردم بیش از قبل لبنیات مصرف کنن و با خیال راحت محصولی بهداشتی تو خونه هاشون داشته باشن.
احداث و راه اندازی چنین کارخانه ای در 66 سال پیش تحولی اساسی در صنعت دامداری و دامپروری کشور ایجاد کرد
دیگه مردم با مصرف محصولات پاستوریزه که سلامت و بهداشت جامعه رو میساخت اشنا شده بودند و به همین دلیل وزارت تولیدات کشاورزی در سال 1347 اساسنامه شرکت سهامی صنایع شیر ایران رو با زیر مجموعه سه کارخانه در تهران ، تبریز و شیراز تهیه کرد و به تصویب مجلس‌های اون دوران رسوند.
سال 1349 صنایع شیر ایران در کارخونه‌هاش با افزایش شدید شیر خام روبرو شد و بر اساس اهداف کارخونه و به منظور حل مشکلات شیر خام دریافتی، طرح توزیع شیر رایگان در مدارس رو تهیه کرد و به دولت ارائه داد.
این طرح مورد موافقت قرار گرفت و شرکت صنایع شیر ایران عاملی شد برای یک تحول بزرگ در مصرف لبنیات ایران.
دیگه صنایع شیر ایران شده بود یک برند ملی که در خدمت سلامت جامعه بود و نسل استخون محکم رو از مدرسه با شیر شیشه ای ساخت.