نشست مشترک کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و صنایع شیر با حضور سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

نشست مشترک کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و صنایع شیر با حضور سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی به نقل از مهر  انوشیروان محسنی بندپی شامگاه سه شنبه سوم مهردرنشست مشترک کمیسیون کشاورزی ، اب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با مدیران صندوق بازنشستگی کشوری که در محل صنایع شیر ایران پگاه برگزارشدمهم ترین راهبردهای وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی را تشریح کرد.
وی گفت : وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی بزرگ ترین و اصلی ترین وزارتخانه در حوزه اجتماعی به شمار می رود که فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه نیز در جهت حمایت های اجتماعی است .
محسنی بندپی ، برنامه ملی مبارزه با فقر و بسط رفاه و عدالت اجتماعی را اولین برنامه راهبردی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دانست .
سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی افزود : با کمک مجلس شورای اسلامی توانستیم در ابتدای سال ٩۶ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته إمداد را سه تا پنج برابر افزایش دهیم و حمایت ویژه ازاقشار خاص در شرایط اقتصادی موجود را دردسترس کار داریم .
وی اظهار کرد : برای نخستین بار است که وزارتخانه ای در کشور رصد و پیگیری امور مربوط به اشتغال را در اولویت برنامه های خود قرار داده است  و اشتغال فراگیر روستایی را در وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با جدیت دنبال می کنیم .
وی ادامه داد : به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی سیاست های  اجتماعی را در وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دنبال می کنیم .
محسنی بندپی اشاره کرد : توسعه تعاونی ها ، حمایت از زنان سرپرست خانوار ، پایدار سازی صندوق ها ،اصلاح نظام بنگاه داری ، تامین سلامت بازنشستگان ، ایجاد اشتغال جدید و صیانت از اشتغال موجود را با جدیت در وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی دنبال می کنیم .pegah.ir/n/5109
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن