عبد اله قدوسی مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران تاکید کرد:

ارتقای سرانه مصرف شیر عزم جدی رسانه ها را می طلبد

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به کمبود سرانه مصرف شیر و فرآورده های شیری خواستار عزم جدی رسانه ها در توسعه سلامت شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، در نشست خبری عبداله قدوسی مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران، ضمن اشاره به آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در کاهش سن ابتلا به پوکی استخوان، کوتاه شدن قد کودکان ایرانی و ابتلای به سوء تغذیه ناشی از عادات بد غذایی، بر نقش رسانه ها در توسعه سلامت کشور تاکید کرد.

عبداله قدوسی افزود: بر اساس استانداردهای جهانی، سرانه مصرف لبنیات برای هر نفر سالانه ۱۸۰ کیلوگرم است و کم تر از این میانگین شامل سوءتغذیه می ‎شود که متاسفانه سرانه سالانه مصرف در ایران کمتر از ۸۰ کیلو گرم است.

او تاکید کرد: پگاه آماده هر گونه همکاری با اصحاب رسانه در راستای توسعه سلامت جامعه است و در این راستا نیز با اجرای برنامه های منسجم و متعدد فرهنگسازی در قالب مسئولیت اجتماعی، ایفای نقش کرده است.

مدیر عامل صنایع شیر ایران تصریح کرد: بروز شایعاتی از جمله آفلاتوکسین در حوزه لبنیات، چون بدرستی از سوی رسانه های مرتبط با حوزه صنعت غذا تبیین نشد، کاهش سرانه مصرف را درپی داشت و در این میان عزم جدی رسانه ها در رفع ابهامات جامعه بسیار تاثیر گذار است.

حامد شمس رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به ظهور شبکه های اجتماعی و پدیده شهروند خبرنگار، تصریح کرد: توسعه رویکرد مطالبه گری افزایش سرعت پاسخ دهی را در پی داشته و این رویکرد فعالانه، ضریب نفوذ پیام را بهبود داده است.

سید جعفر میر مدیر عامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران، با اشاره به تولید متنوع و کیفی محصولات بعنوان اولین شرکت لبنی در ایران، تاکید کرد: پگاه تهران با کسب نشانهای استانداردهای ملی و بین المللی، گواهی صنعت سبز و استاندارهای زیست محیطی نقش موثری در جهت ارتقای مستمر کیفیت ایفا کرده است .

 

pegah.ir/n/10854
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن